+38 (094) 903-42-70   airvinnitsa@gmail.com

     

1000- літній Лядівський скельний чоловічий монастир

Прокоментуй першим! Галерея зображень
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Настоятель монастиря - ігумен Антоній (НЕТРЕБІН)

Престольні свята Лядовської обителі: 

11 вересня - Усікновення глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна 
10 листопада - Святої великомучениці Параскеви, нареченої П'ятницею 
3 лютого - Ікони Божої Матері, іменованої «Відрада і Втіха»  
23 липня - Преподобного Антонія Печерського 

Адреса монастиря: 

24025, с. Лядова, 
Могилів-Подільський район 
Вінницька область, Україна 
тел.: +38 067 430 78 69 
Реквізити: 
Могилів-Подільський 
ТВБВКБ «Приватбанк» 
МФО 302689 
р/р 26006055300075 
код 26286270 

Монастир має готель для розміщення паломників. 
тел.: +38 096 450 32 17

 

Майже тисячу літ Лядівський монастир є оберегом православної віри і духовності нашого народу. ...Перекази розповідають, що ця свята обитель була заснована ще у ХІ столітті преподобним Антонієм Печерським, який 1013 року йшов через ці мальовничі подільські краї Надністрянщини зі Святої гори Афон. Серцем Лядівського монастиря вважається печера-келія, яку у вапняковій скелі видовбав Антипа родом з Любеча на Чернігівщині. Це уже була третя вирубана у камені печера майбутнього великого сподвижника віри Христової, який згодом заснував Києво-Печерську лавру і його стали називати преподобним Антонієм Печерським. Кажуть, преподобний своїми руками вирубав п'ять печер, але тільки дві діючі - на Афоні і тут, у Лядовій.

Наприкінці 19-го століття за рішенням археологічного з'їзду для вивчення монастиря у Лядову був направлений київський професор В.Б.Антонович, який очолив експедицію «Скельні монастирі Подністров’я». Він зокрема писав: «Є всі підстави вважати, що тут у 11-12 століттях дійсно був монастир печерного типу».

Легенди стверджують, що у катакомбах обителі заховані цінні монастирські старожитності і фоліанти, які взагалі безцінні. Проте потрапити туди неможливо. Але і зараз можна пройти у деякі печери і подивитися на кістки й черепи древніх монахів. Ченці кажуть, що деяким останкам тут понад 400 років. Обитель вистояла проти руйнівних навал монголо-татар. 1930 року унікальний монастир почали підривати більшовики. Були зруйновані два головних храми Лядівської обителі: Свято-Усікновенський і Свято-Параскевінський. Уціліла келія і печерна церква на честь преп. Антонія, яка є діючою на даний час.

Внизу під храмовою горою дзюркочуть три кришталево чисті цілющі джерела. Одне з них, видобуте руками Святого Антонія, зцілило багато прихожан. Назву Лядівському монастирю дало село Лядова. Як свідчать дослідники різних часів, існують неоднозначні версії, що розкривають значення назви села: «Ляда» — вільне місце; місце, де жили ті, хто поклоняється Богу Сонця — Ладу; повільна (ледача) течія; кінець шляху.

Одне з семи чудес Поділля, неперевершена європейська пам’ятка духовності й віри — Лядівський скельний Храм. Оточений легендами, овіяний таємничими подіями, священний клаптик землі, з якого починається наша Вітчизна.

Більше про монастир можна дізнатися тут: http://mp-eparhia.org.ua/uk/lyadivskiy-skelniy-cholovichiy-monastir

{mosmap address='с. Лядова, Могилів-Подільський район, Вінницька область, Україна'|text='Свято-Усікновенський скельний чоловічий монастир ХІ ст. Української Православної Церкви'|tooltip='Свято-Усікновенський скельний чоловічий монастир ХІ ст. Української Православної Церкви'|panoramio='1' }

  • Галерея зображень

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Аеропорт Вінниця - з впевненістю в небо!

 

Розсилка

Будьте в курсі наших останніх новин!

Зв'яжіться з нами

 
23202, с. Гавришівка, Вінницький р-н, Вінницька обл.
 
+38 (0432) 61-05-49
+38 (094) 903-42-70